terug naar eizo.nl
ColorEdge

Monitorkleuren
op de papieren afdruk afstemmen

Dankzij de toenemende verspreiding van digitale spiegelreflexcamera's en de verdere ontwikkeling van hoogwaardige inkjetprinters gaan steeds meer fotografen en fotofanaten ertoe over hun digitale foto's op de eigen computer te bewerken en zelf af te drukken.

Kleurenbeheer
in de praktijk

De workflow binnen de drukprocessen is tegenwoordig volledig gedigitaliseerd. De drukprocessen zijn daardoor simpeler en efficiƫnter geworden. In het ideale geval kan de definitieve drukkwaliteit nog tijdens de pre-press-fase worden gecontroleerd. Hiervoor moet gegarandeerd zijn dat de kleuren binnen elke fase van de workflow gelijk blijven. Daarom speelt kleurenbeheer tegenwoordig een centrale rol.

Geschikte monitoren voor een
kleurenbeheersysteem selecteren

De eigenschappen voor kleurenweergave van verschillende invoerapparaten (zoals digitale camera's en scanners) of uitvoerapparaten (zoals monitoren en kleurenprinters) zijn vaak afwijkend.